מי ישמור על השומרים?

במאה ה-21, מדברים המון על הגנות דיגיטאליות.

הפחד מגניבת זהויות, פריצה של האקרים ושוד אלקטרוני תופסים כותרות בכל שבוע, אבל צריך לזכור שחדירה ופריצה יכולה להיות גם "אולד סקול", כלומר חדירה פיזית למתחם, כספת או מתקן.

ההגנה על הגבולות הפיזיים חשובה לא פחות מההגנה הדיגיטאלית, בייחוד במדינות הסובלות ממצב ביטחוני בעייתי, הברחות סמים או מסתננים בלתי חוקיים.


אבל לא רק מדינות משתמשות בגדרות ומחסומים. חברת פאזל לקחה חלק בניהול וביצוע פרויקט ניטור גדר שפותח לטובת חברה בטחונית גדולה.

מטרת הפרויקט היתה ניטור ומניעת כניסה לא מורשית לאזורים רגישים ו/או מסוכנים במתחמי החברה, מהים או מהיבשה.

משימותיה של חברת פאזל היו ניהול הפרויקט משלב התכנון, הגדרת הדרישות, ליווי הפיתוח, ליווי ההקמה וההתקנה, הדרכת המפעילים והטמעת המערכת בחמ"ל החברה.

המערכת משלבת חיישני רדאר יבשתיים וימיים, אמצעים אלקטרו אופטיים וכן אמצעי הרחקה כמו מערכת כריזה, "צ'קלקות" ועוד.

ליבת הפרויקט הינה מערכת שליטה ובקרה (שו"ב) חכמה, המתממשקת לכלל הסנסורים ומציגה למפעיל את כל המידע הנחוץ ואת האפשרות לשלוט בכל חיישן וחיישן.


המפעיל יכול להגדיר חוקים המסננים אירועים מאושרים (למשל כניסת מורשים או כניסה בשעות מותרות) והמערכת, בעזרת חוקים אלו מתריעה על אירועים חריגים.

אירועים אלה מתורגמים לעץ החלטות המציג למפעיל את הסיטואציה ומסייע בדרך הפעולה המומלצת. המערכת יכולה אף לפעול בצורה חצי עצמאית- להסיט אמצעים אל עבר המטרה, להפעיל כריזה, לשלוח את מיקום המטרה לגופי הבטחון או להפעיל סגירה הרמטית של המעברים והשערים באופן יזום.

מערכת החוקים, עצי ההחלטות והאמצעים, ניתנים לשינוי בתוך ממשק המערכת על ידי המפעיל בשטח.

פרויקט זה מופעל כשנתיים, בהצלחה מרובה, על ידי יחידת הבטחון של החברה, באוטונומיה מוחלטת. המערכת התריעה עד היום על עשרות אירועים חריגים אשר טופלו במהירות ובמקצועיות.
8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול