מי אתה, בודק תוכנה?

כשאתם שומעים את המונח "תכנה", אתם כנראה מדמיינים מכונה ביולוגית שנקראת "מתכנת" שממירה קפה ופיצה לשורות קוד בקצב מסחרר. האנשים הנפלאים האלה שמסוגלים להפוך חלום למציאות, בעזרת הקסם שנקרא "תכנות" או "פיתוח", מסוגלים ליצור תכנה חדשה משום מקום, שתענה לצרכים שלכם – בין אם זו אפליקציה שמחפשת קופונים למוצר שאתם רוצים להזמין באמזון, או מחשבת את כמות הזריקות לסל בעונה של השחקן האהוב עליכם ב-NBA.


בלי הקוסמים האלה לא היינו חווים את העולם כפי שהוא היום. אבל הגיבורים הסמויים של עולם פיתוח התכנה הם הבודקים, שעוזרים למתכנתים להיטיב את המוצר.

מהם הקווים לדמותו של בודק התכנה? מהו סט הכלים הבסיסי שבודק צריך כדי לבצע את משימותיו? מיהם אותם גיבורי על, ומה מאפיין אותם?


טעות נפוצה היא לחשוב שבודק תכנה קורא קוד כפי שמרצה באוניברסיטה קורא עבודות של הסטודנטים שלו. ידע טכני והיכרות עם תהליכי עבודה והפרטים הטכניים על המוצר הוא כמובן חשוב, אך אלו כלים נרכשים. חשובות יותר, הן תכונות אופי חיוניות לבודק: במקרים רבים בודק מקבל את המוצר במצב מאוד ראשוני ולא בשל, וזה עשוי להיות מאוד מתסכל, ולכן סבלנות תבטיח שהעבודה שהבודק מבצע אכן תתרום לתהליך ולא תהיה רק חותמת גומי. גמישות ויצירתיות יאפשרו לבודק להתגבר על המכשולים הטכניים בעבודה על מוצר בתהליך הפיתוח; הבודק נמצא בפוזיציה המיוחד בה הוא צריך לשקף פגמים בעבודה של מישהו אחר למנהלים, ובכך הוא עצמו נמדד – לכן, ביקורתיות טכנית, יחסי אנוש טובים ויכולת הבעה טובה בכתב ובדיבור תסייע לבודק לעמוד איתן במצב מאתגר זה; קפדנות, דקדקנות והתמדה יהיו הכלים שיבטיחו את האיכות של עבודת הבודק עצמו.


אהבתם לפרק מכשירי חשמל ישנים כשהייתם ילדים? אוהבים לחקור את כל האפשרויות הקיימות באפליקציות ובמשחקים, ו"לשבור" אותן? יודעים איך לעקוף את הבאגים ב-Word? הצטרפו לנבחרת גיבורי העל של עולם פיתוח התכנה – בודקי התוכנה!19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול