הנגשת מידע- קייס סטאדי חלק ב'

פרק שני- למידה ומחקר.

בפרק הקודם סיפרנו על חברת הבניה שפנתה אלינו בבקשה לסיוע בטרנספורמציה דיגיטלית ויצירת סטנדרטיזציה תוך עמידה בתקנים בינ"ל, לצורך התרחבות. אז, מה השלב הבא..?

באופן כמעט "מסורתי", אנו נתקלים פעמים רבות כי נושא ההדרכה בחברות רבות, "נופל" באופן מסורתי בחלקת מחלקת משאבי האנוש. הרי מה יותר טבעי מהדרכה תחת משאבי אנוש? אנו משפרים את המשאב האנושי של החברה!בתחילת תהליך המחקר שלנו בחברה, שקענו ב"ביצה הארגונית"- פגשנו את גורמי ההדרכה וההנהלה במשאבי אנוש, אנשי מטה שאינם מומחי התוכן, אשר משכו לכיוון מסוים.

מומחי הבטיחות החזיקו בדעה שניה ולמנהלי התפעול היו השגות לגבי כל שיטת העבודה.

שטף המידע (שלעיתים כלל לא מעודכן מזה שנים), לעיתים אינו תואם את המציאות בשטח, את התקנים ואת המציאות הארגונית.


תחילת התהליך הייתה שלב הלמידה וההבנה- איך פועל הארגון מבחינה תפעולית ותהליכית? מה הארגון מבקש ונדרש להעביר לאורך ולרוחב? מה הם הדגשים והסטנדרטים שיש לעמוד בהם? באיזו טכנולוגיות קיימות נעשה שימוש ועוד...

היות שמרבית התהליכים והידע בארגון מצויים ביחידות השטח והתפעול, הבנו כי לא ניתן להתקדם בתחקיר (ובשלב מאוחר יותר גם בהדרכה) כל עוד נשארים ברמת תחקור המטה בחדרים ממוזגים. יחד עם סמנכ"ל משאבי האנוש וסמנכ"ל התפעול יצאנו לשטח, להתלכלך מהפודרה, להזיע בשמש, לסבול מהרעש ולהבין באמת איך פועל הארגון ברמה התפעולית.

באינטראקציה עם אלו ש"מלכלכים את הידיים"- מנהלי תפעול, נהגי משאיות, פועלי קו הייצור וכדומה, הבנו את המציאות בשטח, מה הם מוכנים לעשות בכדי לסייע בהטמעת טכנולוגיה ו/או העברת המידע והשימוש בו, מה הן ההתנגדויות מולן ניאלץ להתמודד ואיפה יש לשים דגשים מיוחדים.

בין הנקודות שעלו בתחקור היו היתר:

1. הנגשת הטכנולוגיה לעובדים עם מגבלות שפה או מגבלות טכנולוגיות.

2. הבדלים תפעוליים וסטנדרטים לא אחידים בין הסניפים השונים ברחבי הארץ.

3. התמודדות פנימית עם טכנולוגיה חדשה ורתיעת העובדים (בייחוד הוותיקים) לשינויים.

4. יצירת סטנדרטיזציה בתהליכי העבודה ועמידה בתקנים בינ"ל.

5. תיאום בין המידע במטה לבין המידע בשטח.

6. הבנת האתגרים והמכשולים של אנשי התפעול והעובדים בשטח.

עכשיו, לאחר שהבנו מול מה אנו מתמודדים ואיפה יש לרכז את המאמצים שלנו, אנו יכולים לסיים את שלב האבחון ולהתכונן לשלב הבא- ניתוח הממצאים והצעת פתרונות.


60 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול