בדיקות תוכנה, מה זה?

העולם בו אנו חיים עתיר טכנולוגיה, ותוכנה נמצאת בכל מקום. החל מהאפליקציה שאתם משתמשים בה לקריאת הטקסט הזה, דרך מחשב בקרת השיוט ברכב שלכם ועד למערכות הבינה המלאכותית של גוגל שמוודאות שמה שאתם מחפשים תמיד יופיע בתוצאות החיפוש. כמו שאמר מארק אנדרסון,

מנהל בכיר ב-Facebook, eBay, HPE ועוד- "Software is eating the world"


בדיקת תוכנה

גיבורי העל האמתיים של עולם הפיתוח הם לאו דווקא המפתחים, אלא בודקי התוכנה. תארו לעצמכם שאתם בחו"ל ופתאום Google מספק תוצאות חיפוש רק בשפה המקומית של המדינה בה אתם נמצאים; או תארו לכם מצב בו WhatsApp שולחת את ההודעות שלכם לאדם הלא נכון; או ש-Word כותב בעברית רק משמאל לימין והופך את סדר האותיות בכל הלימ (הטעות מכוונת, אל דאגה).


באגים כאלו יכולים להוביל לכישלון מסחרי של כל מוצר, גם המהפכני ביותר. כאן נכנסים לתמונה בודקי התוכנה - בדיקות תוכנה הן חלק מתהליך הבטחת איכות מקיף בכל פרויקט טכנולוגי, שמטרתו לבחון את התנהגות התוכנה שנכתבה על ידי המתכנתים ולמצוא בה כמה שיותר באגים ואי-התאמות לצרכי המשתמשים שלה. הרעיון הוא למצוא את הבעיות לפני שללקוחות תהיה ההזדמנות לעשות זאת, ולתקן אותן מבעוד מועד. ".Testers don’t make software. They make software better"

אם כל תוכנה הייתה יוצאת לשוק ומגיעה ללקוחותיה מיד עם סיום כתיבת הקוד שלה, מטוסים שנופלים מן השמיים היו דבר שבשגרה, אבטחת מידע הייתה מונח מתחום המדע הבדיוני, וסביר להניח שהמצאת המחשב הייתה נחשבת לאחד הכישלונות הגדולים ביותר בתולדות האנושות.

למזלנו, העולם בו אנו חיים הרבה יותר בטוח ומהנה לחיות בו, הודות לתוכנה והאנשים שמפתחים ובודקים אותה. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים מוצר בגוגל, כתובת בווייז או ממריאים לחופשה, זיכרו את מאות שורות הקוד, הלילות הארוכים והאנשים שמאפשרים לכם ליהנות ממוצר שלם ונטול באגים ככל האפשר.


איך זה נעשה? כל זאת ועוד בפוסט הבא...9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול